Konserwatoria duchowe

Idea: To nowy projekt ze szlachetnymi korzeniami. Jego głównym celem jest kształtowanie światopoglądu i umiejętności. Na projekt składa się cykl spotkań dyskusyjnych znany niektórym pod nazwą OTWÓRZmy OCZY oraz cykl warsztatów mobilnych. W spotkaniach chcemy umożliwić poznanie poglądów cenionych ekspertów z różnych dziedzin. Osoby te zwykle dostępne są  dla młodego człowieka jedynie w nagłówkach gazet. Jest to nieporównywalne z bezpośrednim kontaktem i dyskusją.

Odrobina historii: OTWÓRZmy OCZY to cykl spotkań dyskusyjnych zainicjowanych przez nas w 2011 roku. Przez ten czas, spotykając się raz w miesiącu, rozmawialiśmy o kwestiach związanych z życiem młodego Polaka. Poruszaliśmy tematu z dziedzin polityki, ekonomii, prawa, historii, religii, kultury, mediów i wielu innych. Wśród naszych gości możemy wymienić m.in.: prof. Witolda Kieżuna, dr. Adama Eberhardta, prof. Jana Żaryna, prof. Krzysztofa Rybińskiego, ks. Marka Dziewieckiego, dr. Krzysztofa Szwagrzyka czy prof. Roberta Gwiazdowskiego. Zobacz jak to wyglądało: OTWÓRZmy OCZY

Działanie: Jaka w tym nasza rola? Organizujemy to wszystko – spotkania OTWÓRZmy OCZY odbywają się w tym cyklu co dwa miesiące (listopad, styczeń, marzec, maj) w Sali Kurialnej przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie. Spotykamy się zawsze w trzecią środę miesiąca.
Warsztaty są nowością w tym cyklu. Mają charakter kameralnych spotkań w instytucjach nauki i kultury, gdzie dowiadywać będziemy się np.:
-jak czytać sztukę, (warsztat odbył się – zobacz)
-że fizyka i robotyka to wcale nie zło, (warsztat odbył się – zobacz)
-że historia może żyć i iść z Tobą pod rękę (warsztat odbył się)
-że jemy więcej chemii niż Czajka jest w stanie przefiltrować. (warsztat odbył się)

W warsztatach chodzi nam o wykształcenie bardziej umiejętności niż poglądów. Jeżeli widząc obraz operujesz kategoriami fajne/nietajne, to chcemy dać Ci szansę poznania, jak się do tego obrazu zabrać, jak go odczytać. Zajmiemy się umiejętnościami kulturalnymi. Warsztaty odbywają się także co dwa miesiące (grudzień, luty, kwiecień, czerwiec) dla grupy ok.25 osób. Obowiązuje rekrutacja na cały cykl. Jeśli chcesz wiedzieć więcej – napisz do nas.

Projekt dofinansowany został przez Fundację BZWBK w ramach programu Bank Ambitnej Młodzieży. Nad cyklem OTWÓRZmy OCZY patronatobjęły: portal Polityce.pl, Tygodnik Idziemy, portal Deon.pl, dwutygodnik studencki koncept oraz Radio Warszawa.

Niebawem umieścimy tu odnośniki do relacji z naszych spotkań. Na razie są one dostępne na naszym profilu Facebook.