Bank Słuchaczy Radia Warszawa

Idea: To inicjatywa stałych słuchaczy Radia Warszawa 106,2 FM, którzy co miesiąc wpłacają darowiznę i pomagają tym w działalności (niekomercyjnego) Radia Warszawa. Zachęcamy Cię do nastawienia odbiornika na 106,2 FM.

W każdym kraju system władzy wygląda podobnie – opiera się na trzech tradycyjnych filarach i jednym stosunkowo nowoczesnym. Różnić może się ostateczna forma tych filarów – mówimy wtedy o rządach totalitarnych lub w pełni demokratycznych itp. Filary te to władza ustawodawcza, sadownicza, wykonawcza i … media.

 

Na ostateczny kształt tego, jak wygląda państwo, jakie opinie i światopogląd mają obywatele w ogromnej mierze wpływa właśnie czwarta władza – media. Dlatego niezwykle ważne jest, by nie polegać wyłącznie na przekazie mainstreamowym, a dbać także o media mniejsze, niezależne. Takim medium jest Radio Warszawa.

Odrobina historii:  Istnieje grupa stałych słuchaczy Radia Warszawa, która zdecydowała się regularnie wspierać finansowo działalność Radia Warszawa, które nie jest radiem komercyjnym. Więcej o Radiu Warszawa przeczytacie tutaj. Ta grupa słuchaczy została w 2011 roku objęta projektem o nazwie Bank Słuchaczy Radia Warszawa. Członkowie Banku Słuchaczy złożyli deklarację honorowego abonamentu, o której możesz dowiedzieć się więc klikając w ten link.

Działanie:  Jaka w tym nasza rola? Wspieramy Radio Warszawa w działaniach promocyjnych oraz staramy się docenić każdy gest wsparcia ze strony słuchaczy. Poszukujemy nowych partnerów dla radia i organizujemy wydarzenia dla obecnych. Często przyjmuje to bardzo różnorodne formy. Jednak we wszystkie działania staramy się angażować naszych młodych wolontariuszy lub współpracowników. Praca w tym projekcie obejmuje obszary: mediów, radia, fundraisingu, komunikacji i PR.

Naszymi partnerami w tym projekcie są Radio Warszawa i Bank Słuchaczy – banksluchaczy.pl

Projekt realizowany był do stycznia 2022 roku.